خانه / مد / رنگ های ترند بهار و تابستان سال ۲۰۲۰

رنگ های ترند بهار و تابستان سال ۲۰۲۰

شرکت پنتون از معروف ترین کمپانی هایی است که حرف اول و آخر را در انتخاب رنگ های سال میزند. امسال هم مانند سال های قبل، پنتون رنگ های استفاده شده در هفته مد لندن و نیویورک را بررسی کرده و رنگ های ترند بهاره ی ۲۰۲۰ را ارائه داده است. این مجموعه شامل ۳۱ رنگ جدید است که در میان آنها رنگ آبی کلاسیک، هم درهفته مد نیویورک و هم در فشن شوی لندن مطرح شد.

رنگ های روشن و درخشان معمولا به عنوان ترند های رنگ در بهار و تابستان بکار میروند. در فشن شوی امسال از رنگ هایی دیگری مانند خاکستری، قهوه ای و سفید نیز استفاده شده بود. رایج ترین رنگ های بهاره ی ۲۰۲۰ پنتون از خانواده قرمز و آبی هستند و رنگ آبی کلاسیک به عنوان رنگ سال معرفی شده است.

لاتریس آیزمن مدیر اجرایی شرکت پنتون در مورد هفته مد نیویورک میگوید: “پالت رنگی بهاره_تابستانه ی ۲۰۲۰، میراث و سنت را در کنار طرح های رنگارنگ و بروز ارائه میدهد که ترکیبی از رنگ های پرانرژی و شاد را ایجاد می کنند”.

او همچنین هفته مد لندن را قوی و پر جنب جوش توصیف کرد که مانند هفته مد نیویورک شاد، اما بیشتر محرک تا سنتی شکل گرفت. این ویژگی بیشتر بخاطر رنگ های پیچیده و گیرایی بود که باعث شد هفته مد لندن بسیار جذاب باشد.

رنگ های زیر ترند های برگزیده بهار سال ۲۰۲۰ هستند:

۱- قرمز آتشین (Pantone 18-1664 Fiery Red)

این رنگ پر جنب و جوش، یکی از گیرا ترین رنگ های بهاره ی پنتون است که از هفته مد لندن برگرفته شده. پنتون این رنگ را به عنوان رنگی که گرما را القا میکند توصیف کرد. بنابراین می توانیم انتظار داشته باشیم که آن را در قالب لباس های شب زیبا و اکسسوری های متنوع ببینیم.

۲- قرمز اسکارلت (Pantone 18-1662 Flame Scarlet)

این رنگ به تنهایی بسیار پر انرژی است اما در مقایسه با قرمز آتشین کمی ملایم تر است. اما این موضوع از اعتماد به نفسی که این رنگ به فرد القا میکند چیزی کم نمیکند.

۳- زیبایی سرخ (Pantone 16-1534 Blush Beauty)

این رنگ، یک رنگ گرم و جذاب است که درخشش خاصی دارد و میتواند به تنهایی زیبا باشد. این رنگ یکی از زنانه ترین رنگ های ۲۰۲۰ است که در هفته مد لندن به نمایش گذاشته شد و پنتون آن را رنگی گرم و احساسی توصیف کرد.

۴- نارنجی آتشین (Pantone 15-1157 Flame Orange)

این نارنجی رنگی قوی و سیراست؛ اما نه بیش از حد. این رنگ با تن های آبی و سایر رنگ های گرم فصل ترکیب خوبی را ایجاد میکند. این رنگ در فشن شوی دیوید کوما بسیار جذاب بود و در میان رنگ های مشکی، قهوه ای و سفید استفاده شده جلوه ی خاصی داشت.

۵- نارنجی پوست پرتغالی (Pantone 16-1359 Orange Peel)

در تنالیته این رنگ به مقدار زیادی از رنگ قرمز استفاده شده است. این رنگ از رنگ نارنجی آتشین کمی سیر تر است اما مانند آن، جلوه ای شاد و پرانرژی دارد. این رنگ از درخشان ترین رنگ های سال ۲۰۲۰ است که در هفته مد نیویورک به نمایش گذاشته شد.

۶- زعفرانی (Pantone 14-1064 Saffron)

رنگ زعفرانی از رنگ های استفاده شده در هفته مد نیویورک است. زعفرانی مابین رنگ های زرد و نارنجی قرار دارد. این رنگ، زنده و شاد است و یکی از بهترین ترند های بهاره ی ۲۰۲۰ است که میتواند برای هر فصلی از سال استفاده شود.

۷- چوب دارچینی (Pantone 18-1345 Cinnamon Stick)

این رنگ اشتها آور یکی از جذاب ترین رنگ هایی است که در هفته مد نیویورک به نمایش گذاشته شد. این رنگ بیشتر به قرمز شباهت دارد تا به دارچین، اما به این قصد طراحی شده تا طعم دارچین را القا کند.

۸- بوسا نوا (Pantone 18-1547 Bossa Nova)

بوسا نوا یک رنگ قرمز قهوه ای با رنگ های زمینه ای طبیعی است. شرکت پانتون این رنگ را رنگی وسوسه انگیز و انرژی بخش توصیف میکند.

۹- قهوه ای رز (Pantone 18-1512 Rose Brown)

این رنگ جذاب با تناژ قرمز قهوه ای سیر در هفته مد لندن به نمایش گذاشته شد. این رنگ دارای یک اثر گرم است که تقریبا به بنفش متمایل شده. بنابراین با وجود قهوه ای بودن، رنگی خنثی محسوب میشود.

۱۰- کمپوت انگور (Pantone 18-3513 Grape Compote)

کمپوت انگور نوعی بنفش تیره است که با سایر رنگ های بهاره سال ۲۰۲۰ ترکیب بسیار خوبی را ایجاد میکند. این رنگ ملایم در هفته مد نیویورک به نمایش گذاشته شد و با اینکه تن رنگی آن سرد محسوب میشود، با رنگ های دیگر فصل مانند مرجانی و زرد ملایم به زیبایی همخوانی دارد.

۱۱- بنفش چغندری (Pantone 18-2143 Beetroot Purple)

این رنگ یکی از مهیج ترین رنگ هاییست که در هفته مد لندن از آن رونمایی شد. این رنگ به تنهایی جالب است اما در ترکیب با بعضی از رنگ های مات فصل بسیار زیبا جلوه میکند. این رنگ در فشن شوی “اردم” به عنوان زمینه یک لباس با گل های زرد بکار رفته بود.

۱۲- شکوفه (Pantone 14-1513 Blossom)

ظریف، ملایم و زنانه. این رنگ یکی از دخترانه ترین رنگ های بهاره ی ۲۰۲۰ است. این رنگ که به تنهایی بسیار رمانتیک است، در هفته مد لندن برای یک لباس کژوال استفاده شده بود. در خانه مد هلند یک کالکشن ورزشی ارائه شد که بطورغیر منتظره ای از رنگ شکوفه برای جامپسوت و شلوار های بزرگ استفاده کرده بود.

۱۳- صورتی مرجانی (Pantone 14-1318 Coral Pink)

صورتی مرجانی از رنگ های صورتی اصلی است که در هفته مد نیویورک به نمایش درآمد. این رنگ گرمای رنگ مرجانی که قبلا به آن اشاره کردیم را با صورتی همراه میکند تا ترکیبی ملایم و دلنشین را ارائه دهد. این رنگ در پارچه های ساتن و ابریشم و طراحی های کریستوفر کین دیده میشود.

۱۴- زنبق زرد (Pantone 11-0622 Yellow Iris)

پانتون این زرد ملایم را رنگی شاد و گیرا توصیف میکند. این رنگ زنده است و به زیبایی با سایر رنگ های روشن فصل ست میشود به همین دلیل برای فصل بهار و تابستان مناسب است. مولی گودارد در فشن شوی خود از این رنگ برای دامن ها و پیراهن های حجم دار استفاده کرد.

۱۵- تابش آفتاب (Pantone 13-0822 Sunlight)

این رنگ با ترکیب ظریف و ملایم، برای یک بهار دلپذیر، مناسب است. این رنگ که کمی به کرم متمایل است، به قدری خالص است که با هر رنگی ست میشود.

۱۶- آبی سنتی (Pantone 16-4127 Heritage Blue)

این رنگ طراحی شده است تا هم محرک و هم ثابت باشد و از آنجایی که یک رنگ سنتی است، هیچ وقت قدیمی نمیشود. یکی از تاثیر گذارترین طراحی ها، لباسی پوشیده شده از چین های نامتقارن بود که با رنگ آبی سنتی، در فشن شوی ثورتون برگازی به نمایش گذاشته شد. همچنین از این رنگ در کالکشن کفش تابستانی ۲۰۲۰ مالی گدارد نیز استفاده شده بود.

۱۷- کتان کم رنگ (Pantone 17-4021 Faded Denim)

این رنگ یکی از رنگ های منتخب پنتون از هفته مد نیویورک است. این تناژ ملایم از آبی، با جین های مودرعلاقه شما و سایر رنگ های محرک و گیرای فصل، ترکیب خوبی را ایجاد میکند.

۱۸- آبی موزائیکی (Pantone 18-4528 Mosaic Blue)

این رنگ از تناژ آبی، به عنوان رنگ اصلی آسمان در هفته مد نیویورک به نمایش گذاشته شد. شرکت پنتون این رنگ را رنگی رازآلود و دلپذیر که عمق احساسات را بیان میکند توصیف کرد. این رنگ در تمام حالات زیباست اما در پارچه های کتان بسیار زیبا ظاهر میشود.

۱۹- آبی کلاسیک (Pantone 19-4052 Classic Blue)

آبی کلاسیک پس از نمایش در هفته مد نیویورک وهفته مد لندن، در لیست رنگ های منتخب بهاره ۲۰۲۰ جای گرفت. این رنگ که آبی اشباع شده است، برای لباس های کژوال، لباس های باشکوه شب و سایر لباس ها مناسب است. پانتون تا جایی پیش میرود که این رنگ را به عنوان “حضور با ارزش” مینامد. این رنگ به عنوان رنگ سال نیز انتخاب شده است.

۲۰- فیروزه ای فرخنده (Pantone 13-4720 Tanager Turquoise)

خنک و زنده. این رنگ هم انرژی بخش و هم آرامش بخش است. ناتاشا زیکو از این رنگ در کالکشن های خود استفاده کرد و در مورد آن اینگونه گفت: “میخواهم مردم آرامش را احساس کنند”. در این کالکشن این رنگ برای طراحی پیراهن های کوتاه، باندانا و کت شلوارهای زنانه بسیار گشاد بکار گرفته شد.

۲۱- سبز آبی (Pantone 15-5718 Biscay Green)

 این رنگ با یادآوری رنگ آب، رنگی زنده، نیروبخش و خنک است که به خاطر جلوه ی براقش، برای ژاکت و سویشرت های بهاره مناسب است.

۲۲- چایو (Pantone 19-0323 Chive)

چایو، سبزی تیره رنگ با گرمای مناسب است. به گفته پنتون، این سبز مطبوع، هارمونی از سلامت و بازسازی را نمایش میدهد. این رنگ یکی از معدود رنگ های تیره استفاده شده در فشن شوهای ۲۰۲۰ است.  فیلیپ لایم از این رنگ برای طراحی ژاکت چرمی بلند که برای هوای خنک بهار مناسب است استفاده کرد.

۲۳- طوفان (Pantone 19-5217 Storm)

این سبز سیر، جذابیت بسیار خاصی دارد. این رنگ که به رنگ جواهرات واقعی شبیه است، شکوه سنگ آونتورین را نمایان میکند. این رنگ که از هفته فشن لندن برگرفته شده، رنگی پیچیده و کامل است پس گزینه خوبی برای لباس های شیک شب میباشد.

رنگ های مات و کلاسیک بهاره و تابستانه ۲۰۲۰

در هر دو هفته ی مد فشن و نیویورک، رنگ های خنثی و کلاسیک به نمایش گذاشته شدند. رنگ هایی هایی که طبق گفته پنتون می توانند به صورت تک رنگ عمل کنند و به عنوان پایه ای برای ایجاد تضادهای رنگی شاد تر استفاده شوند. در کل هشت رنگ کلاسیک در ترند های رنگ ۲۰۲۰ وجود دارد که بطور مساوی بین دو مرکز مد تقسیم شده اند.

۲۴- بلوبری (Pantone 19-4021 Blueberry)

این آبی سیر یکی از اصلی ترین رنگ های بهاره پانتون به حساب می آید. از رنگ به عنوان رنگی اسرارآمیز و متفکر توصیف می شود. بر خلاف نامش، خیلی رنگ بنفش در آن بکار نرفته. این رنگ بیشتر از اینکه خنثی باشد، رنگی سیر و متمرکز محسوب میشود.

۲۵- آبی ارتشی (Pantone 19-3923 Navy Blazer)

این رنگ شیک و راحت، یکی از رنگ های اصلی بکار رفته درهفته مد نیویورک است. این رنگ جذاب، به همراه رنگ مشکی، برای افراد شیک پوش گزینه ای مناسب است. در یکی از کالکشن های حسین چالایان، این رنگ خنثی در قالب طرح های مینیمالیستی گشاد اما ساختارمند، مانند لباس های تی شرت بلند، دامن، بلوز، شلوار و کت های اسپرت به نمایش گذاشته شد .

۲۶- خاکستری (Pantone 16-3802 Ash)

این رنگ خاکستری، رنگی خنک است؛ بنابراین برای کسانی که می خواهند از بلوز هایی با رنگ های بهاره سال ۲۰۲۰ استفاده کنند، انتخابی ساده و مناسب است. پانتون آن را رنگی “خالص و قوی” توصیف می کند. این رنگ احساس طبیعی و خاصی را نیز ایجاد می کند که با سایر خاکستری های متفاوت است.

۲۷- قارچ صدفی (Pantone 13-4201 Oyster Mushroom)

این رنگ گزینه ای بی نظیر برای انتخاب است، زیرا هم قدرت و هم آرامش را القا میکند. این رنگ، رنگی فوق العاده برای افراد خوش پوش است، اما همانطور که طراحان به ما نشان دادند این رنگ می تواند برای طراحی های حرفه ای تر نیز بکار رود. رولان مورت از این رنگ در انواع پیراهن، از جمله پیراهن های ساده و درعین حال شیک که پتانسیل این رنگ را نشان میدهند، استفاده کرد.

۲۸- سفید Pantone 11-4800 Blanc de Blanc) Blanc de Blanc)

این رنگ سفیدی لطیف است که با  رنگ های سرد بهاره ی ۲۰۲۰ نیز همانند رنگ های گرم آن مطابقت دارد. این رنگ، رنگی آرام و راحت است و بیش از خالص نیست. این رنگ به زیبایی در فشن شوی سایمونا روچا برای لباس های ساتن و توری تزئین شده با مروارید استفاده شد. در شوی رجینا پیو نیزاز آن به عنوان رنگی که با سایر رنگ های خالص ست میشود و برای فصل بهار نیز مناسب است معرفی شد.

۲۹- سفید درخشان (Pantone 11-4001 Brilliant White)

این رنگ، سفیدی تقریبا خالص و قوی است که درهفته مد نیویورک به نمایش گذاشته شد. روشن، بکر و واضح است و برای خنثی کردن رنگ های تیره و خنک مناسب است. در مقایسه با Blanc de Blanc این رنگ توجه بیشتری را جلب میکند. الکساندر وانگ در شوی خود ازاین رنگ برای لباس های کژوال متنوع و سویشرت های بهاره استفاده کرد.

۳۰- ماسه کوبایی (Pantone 15-1314 Cuban Sand)

ماسه کوبایی یک رنگ ملایم و در عین حال پیچیده است که با لباس های سبک، رنگ های خنثی و با خیاطی برگرفته از سبک دهه ۷۰ به خوبی جور میشود. این رنگ در کالکشن های هفته مد لندن نمایش داده شد.

در کالکشن های ویکتوریا بکهام همیشه از طرح های حرفه ای و ساده به همراه رنگ های خنثی و تک فام استفاده میشود و رنگ ماسه کوبایی نیز در قالب کت و شلوار و یک یا دو پیراهن در کالکشن او درخشید.

۳۱- چکاوک (Pantone 16-1324 Lark)

هر فصل به رنگ خاکی نیازمند است. برای بهار ۲۰۲۰، رنگ چکاوک انتخابی جذاب است. این رنگ گرم و خنثی برای بارانی های بهاری مناسب است.

از توجه شما سپاسگزاریم. برای بازدید از فروشگاه محصولات زیبایی مادامد اینجا کلیک کنید

درباره مهسا چمنی

مهسا چمنی دانشجوی کارشناسی مترجمی انگلیسی، علاقه مند به کارهای گرافیکی، هنر و موسیقی.

این مطالب را نیز ببینید!

چگونه رنگ لباس هایمان را متناسب با را رنگ پوستمان انتخاب کنیم؟

انتخاب رنگ لباس ممکن است برای شما بسیار چالش برانگیز باشد. یکی از روش های …