خانه / زیبایی / فیس براش چیست و استفاده از آن چه مزایایی دارد؟

فیس براش چیست و استفاده از آن چه مزایایی دارد؟

فیس براش ها از محبوب ترین محصولات مراقبت از پوست هستند. در این جا به انواع و مزیت های استفاده از آنها خواهیم  پرداخت:

فیس براش چیست؟

فیس براش یک برس برای شست و شوی پوست میباشد که با باتری کار میکند. در هنگام استفاده از فیس براش، فرچه های آن روی پوستتان حرکت میکنند و عمل پاک سازی صورت میگیرد.

فیس براش ها بر اساس نحوه حرکت به دو دسته تقسیم میشوند:

  • فیس براش چرخشی:

در این نوع فیس براش، فرچه ها به صورت دورانی روی پوست حرکت کرده و عمل پاک سازی را انجام میدهند.

  • فیس براش لرزشی (سونیک):

این نوع فیس براش با لرزش بر روی پوست، آنرا تمیز میکند.

از نظر کارکرد، این دونوع باهم تفاوتی ندارند اما عملکرد آنها متفاوت میباشد.

عملکرد فیس براش با پوست های متفاوت:

پوست معمولی: اگر پوست شما نرمال است، میتوانید بیشتر از فیس براش استفاده کنید. طبق توصیه متخصصان پوست بهتر است هر روز از فیس براش استفاده نشود اما اگر پوست شما نازک و حساس نیست، میتوانید هرروز از آن استفاده کنید.

پوست چرب: اگر پوست شما چرب میباشد، میتوانید به راحتی و بدون آسیب دیدن پوستتان هرروز از فیس براش استفاده کنید. با استفاده از فیس براش به صورت منظم،چربی پوست شما نیز تنظیم خواهد شد. برای پوست های چرب، استفاده از براش چرخشی توصیه میشود.

پوست خشک: اگر پوست شما خشک میباشد ممکن است در اثر استفاده  بیش از حد از این محصول احساس ناراحتی کنید. بهتر است استفاده خود را به یک یا دو بار در هفته کاهش دهید و همچنین هرروز پوست خود را مرطوب کنید. ممکن است انجام عمل پاکسازی، پوستتان را اندکی خشک کند اما اگر زمان بندی مناسب را رعایت کنید و پوستتان را مرطوب نگه دارید، بدون هیچ مشکلی از مزیت های آن لذت خواهید برد.

پوست ترکیبی: اگر برخی نواحی پوست شما چرب و نواحی دیگر خشک میباشند، شما دارای پوستی ترکیبی هستید و بهتر است  دفعات کمتری در هفته از فیس براش استفاده کنید تا به نواحی خشک آسیب نرسد. اگر بیشتر نواحی پوستتان چرب است، میتوانید دفعات بیشتری از آن استفاده کنید اما دقت کنید که  هیچ کدام از نواحی صورتتان تحریک  نشود. یک فرچه  نرم و لرزشی برای این نوع  پوست مناسب میباشد.

پوست حساس: اگرپوستتان حساس است بیشتر از دوبار در هفته از فیس براش استفاده نکنید. لازم نیست هرروز پوستتان را پاکسازی کنید.بیشتر به منظور مراقبت از پوست از فیس براش استفاده کنید. قبل از استفاده، سعی کنید از یک ماده پاک کننده متناسب با پوستتان استفاده کنید. فیس براش را خیلی به پوستتان فشار ندهید و به مدت طولانی از آن استفاده نکنید.برای این نوع  پوست  نیز از یک فرچه  لرزشی  نرم استفاده شود.

فواید پاکسازی پوست با فیس براش:

استفاده از فیس براش مزایای بسیار زیادی دارد. پاکسازی پوست با این روش، راه خوبی برای ضد عفونی کردن پوست است و بسیاری از مردم بخاطر حس طراوت و شادابی بعد از مصرف، استفاده از آن را دوست دارند.اما بهترین مزیت آن، کمک به چرخه بازسازی پوست است. با استفاده از این محصول، سلول های مرده ی سطح پوست شما به راحتی از میان میروند به این سبب استفاده از فیس براش روند طبیعی بازسازی پوست را سرعت میبخشد.همچنین با انجام این عمل، تولید کلاژن پوست به حداکثر مقدار خود خواهد رسید و کلاژن به استحکام پوست شما کمک میکند و باعث جوانی و شادابی پوست میشود.

همچنین اگر پوست شما دارای جوش و آکنه میباشد، توصیه میشود از این محصول استفاده کنید

زیرا منافذ پوست شما را از چربی ها و آلودگی  پاکسازی میکند. همچنین اگر از محصول یا دارویی برای مراقبت از پوست استفاده میکنید، پاکسازی پوست با فیس براش به جذب و تاثیرگذاری آن  کمک میکند.

فیس براش با ماساژ دادن پوست، گردش خون را افزایش میدهد و این امر در جوانی و سلامت پوستتان تاثیر گذار است.

توصیه هایی برای استفاده از فیس براش:

  1. قبل از استفاده از فیس براش، آرایش صورت خود را پاک کنید در غیر این صورت مواد ارایشی جذب پوستتان خواهند شد. ترجیحا از یک پاک کننده پوست مناسب استفاده کنید.
  2. عجله  نکنید! با توجه به نوع پوستتان، طبق زمان بندی مناسب عمل کنید تا از آسیب و تحریک شدن پوستتان جلوگیری شود.
  3. اگر از محصولات مراقبت از پوست استفاده میکنید، بهتر است بعد از استفاده از فیس براش از آن استفاده کنید زیرا منافذ پوست شما اماده ی جذب مواد استفاده شده میباشند.
  4. فیس براش را به آرامی  روی پوست خود بکشید و سعی کنید به پوستتان فشار وارد نشود.به محض دیدن نشانه های تحریک پوست، استفاده از آن را موقتا متوقف کنید.
  5. فیس براش را تمیز کنید. بهتر است پس از هربار استفاده، به وسیله یک صابون یا یک وسیله پاک کننده و آب گرم، آنرا تمیز و سپس خشک کنید.
  6. به یاد داشته باشید که فیس براش مانند مسواک، یک وسیله شخصی میباشد پس سعی کنید استفاده از آن را با کسی شریک نشوید.
  7. بهترین شوینده پوست برای استفاده قبل از فیس براش، شوینده ای ملایم و غیرصابونی میباشد که باعث خشکی و تحریک پوستتان نشود.برای دیدن بهترین شوینده ها کلیک کنید
  8. فیس براش صورتتان را به هیچ وجه برای بدن استفاده نکنید. این کار موجب انتقال آلودگی ها میشود.

از توجه شما سپاسگزاریم. برای بازدید از فروشگاه محصولات زیبایی ما کلیک کنید

درباره مهسا چمنی

مهسا چمنی دانشجوی کارشناسی مترجمی انگلیسی، علاقه مند به کارهای گرافیکی، هنر و موسیقی.

این مطالب را نیز ببینید!

چگونه آرایش تابستانی زیبا و جذاب داشته باشیم؟

تابستان، بهترین زمان برای تجربه های جدید، مسافرت و تفریح است. اما این فصل، به …